Stiklas yra 100 proc. perdirbamas, ir tai gali įvykti neribotą skaičių kartų neturint jokios neigiamos įtakos stiklo ar jo užterštumui.

Yra paskaičiuota, kad iš 80 proc. perdirbto viso stiklo yra sunaudojama naujų stiklo butelių gamybai.

Prieš perlydimą, stiklo atliekos turi būti išvalomos bei išrūšiuojamos. Tuo tikslu UAB „Kauno stiklas“ – įrengta austrų kompanijos Binder+Co stiklo duženų rūšiavimo linija, kur surinktos stiklo atliekos yra atitinkamai apdorojamos, t.y. išrenkami akmenys, keramika, porcelianas, veidrodžiai ir organinės šiukšlės, o taip pat PET pakuotė ir kiti plastikai, atskiriamas metalas.

Atskirtos antrinės žaliavos, tokios kaip metalo dangteliai, aliuminio gaminiai bei plastikas yra perduodamos tolesniam perdirbimui.

Švarios stiklo duženos optinio rūšiavimo įrenginio pagalba išskirstomos pagal spalvas (bespalvės, rudos, žalios) ir atiduodamos perlydymui.

Be to, butelių gamybos procese pakartotinai naudojamos ir  gamyboje susidariusios stiklo duženos. Tokiu būdu maksimaliai išvengiama gamybinių atliekų, o tuo pačiu ženkliai prisidedama prie aplinkosauginės politikos bei žiedinės ekonomikos.

0 metai
Darbo patirtis
0 t
Per metus išlydome stiklo
0 t
Per metus perlydome stiklo duženų.
0 mln.
Per metus pagaminame įvairių butelių
This site is registered on wpml.org as a development site.