Apie mus

Tausojantis gamtą, turintis ilgametę patirtį

Kauno stiklo fabrikas įkurtas 1927 metais

Kauno stiklo fabrikas pradėjo veiklą 1927 metais. Metams bėgant fabrikas augo, tobulino gamybos technologiją, didino gamybos apimtis ir plėtė produkcijos asortimentą, kol tapo stambiausiu spalvoto stiklo butelių gamintoju Lietuvoje.

Stiklo lydymui didžiąja dalimi naudojamos gamtoje randamos žaliavos (smėlis, kreida, dolomitas, lauko špatas, anhidritas, anglis ir pan.), o pats stiklas yra neporingas ir hermetiškai nepralaidus, todėl nėra jokios reakcijos tarp stiklinės pakuotės ir produkto, t.y. jokio poveikio maisto ar gėrimo skoniui bei aromatui.

Be to, stiklinė pakuotė gali būti pagaminta įvairiausių spalvų, dizainų, dydžių, kurie gali suteikti išskirtinumo ir būti patrauklūs galutiniam vartotojui.

Šiuo metu fabrike gaminami 0,275 – 1,0 L talpos buteliai iš įvairių atspalvių žalio bei rudo stiklo įvairiausiems gėrimams.

Įmonė visuomet pasiruošusi projektuoti ir gaminti ne tik standartizuotus ar žymių užsakovų butelius, bet ir atsižvelgti į kiekvieno kliento poreikius bei individualaus butelio dizaino techninius parametrus.

Fabrike pagamintiems buteliams ne kartą buvo suteiktas Lietuvos metų gaminio apdovanojimas.

 

Įmonės modernizavimas

Įmonė nuolat investuoja tiek į gamybinę, tiek į remontinę įrangą ir naujas technologijas. Stambiausios investicijos per pastarąjį dešimtmetį:

 • 2011 m. rugsėjo mėn. įmonėje sumontuota moderni Techglass stiklo lydymo krosnis, leidusi efektyviai padidinti stiklo lydymo našumą ir kokybę bei sumažinti energetines sąnaudas atitinkamai sumažinant poveikį aplinkai.
 • 2012-2014 m. įsigytos naujausios kartos butelių kokybės kontrolės mašinos FleXinspect-T.
 • 2017 m. siekiant dar labiau patobulinti butelių kokybės kontrolę, sumontuoti dar du papildomi butelių kokybės kontrolės įrengimai FleXinspect-C.
 • 2020 m. instaliuota naujausios kartos pasaulyje lyderiaujančio gamintojo Emhart Glass formavimo mašina AIS-8, galinti per kartą į butelius transformuoti tiek 2, tiek 3 stiklo lašus.
 • 2022 m. įdiegta naujausia kontrolės įrengimų Flex-T valdymo programinė įranga taikant naujausias LED patikros technologijas.
 • UAB „Kauno stiklas” įgyvendino projektą „Stiklo lydymo krosnies modernizavimas, Kaune” Nr. BL-AM-IKM01-0025.  Bendrovė modernizavo stiklo lydimo krosnį. Nauja įdiegta įranga leidžia ženkliai sumažinti ŠESD kiekius stiklo lydymo procese. Projektui skirtas 331.494,55 Eur finansavimas pagal 2022–2030 metų plėtros programos  pažangos priemonės veiklą „Juridinių asmenų investicijoms į iškastinio kuro naudojimo pakeitimą ar mažinimą ir (ar) atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą“.
Ekspertų komanda

Pasiruošę Jums padėti įvairiais klausimais

Ekologija ir tvarumas

100% išrūšiuojamos ir perlydomos stiklo duženos. Perdirbimui atiduodamos kitos antrinės žaliavos.

Standartizuotas ir individualus dizainas

Įmonė gamina ne tik standartizuotus butelius, bet gali atsižvelgti ir į individualaus dizaino poreikius.

Įvairios stiklo spalvos

Šiuo metu fabrike gaminami 0,275 – 1,0 L talpos buteliai iš įvairių atspalvių žalio bei rudo stiklo.

Susisiekite su mumis

  Lietuvos

  Metų gaminio apdovanojimas

  Fabriko gaminiams ne kartą buvo įteiktas Lietuvos metų gaminio apdovanojimas. Taip pat didžiuojamės galėdami bendradarbiauti su tokiais gėrimų gamintojais kaip „Carlsberg A/S” ir UAB „Švyturys-Utenos alus”, UAB „Kalnapilio-Tauro grupė”, AB „Volfas Engelman“, AB „Alita”, AB „Stumbras“, UAB „Boslita ir Ko.”, Aldaris AS (Latvija), Saku Olletehase AS (Estija), A Le Coq AS (Estija), Cesu alus AS (Latvija), Galatea AB (Švedija), Kiviks Group AB (Švedija) ir kt.

  This site is registered on wpml.org as a development site.