Gamyba

Kokybiškos žaliavos

Visos įmonėje stiklo lydymui naudojamos žaliavos ir medžiagos daugiausia yra natūralios kilmės bei sertifikuotos ES. Visos jos praeina nuolatinę įvadinę kokybės kontrolę prieš patekdamos į stiklo gamybą.

Gamtos puoselėjimas

Indėlis į žiedinę ekonomiką

Stiklo procesas

Dėl proceso specifikos stiklas lydomas 24/7 be sustojimo apie 10-14 metų ir sustabdomas tik naujos lydymo krosnies statybos laikotarpiui. Čia gaminami skirtingų konfigūracijų 0,275 - 1,0 L talpos buteliai iš įvairių atspalvių žalio bei rudo stiklo įvairiausiems gazuotiems ir negazuotiems gėrimams.
Kompiuterizuota gamyba

Butelių gamybos žingsniai

Visas gamybos procesas integruotas į specializuotą kompiuterinę stebėjimo ir valdymo sistemą, leidžiančią gyvai tiek vietoje, tiek per nuotolį 24/7 stebėti užduotus techninius ir kokybinius gamybos parametrus bei rodiklius.

Stiklo lydymas

Iš specialių bunkerių stiklo lydymui reikiamos medžiagos (įkrova) užduotu svorio santykiu beriamos ant transporterių, maišomos su stiklo duženomis ir paduodamos į lydkrosnę.

Lydkrosnė – sudėtingos konstrukcijos statinys, sumūrytas iš ugniai atsparių medžiagų, skirtas stiklui lydyti. Joje pasiekiama 1600°C temperatūra.

Butelių formavimas  

Iš lydkrosnės baseino lydalas toliau patenka darbo dalį, toliau –  į lašotiekį, kurį sudaro kanalas, išklotas ugniai atspariomis medžiagomis su kaitinimo sistema, ir po to į lašų formavimo mechanizmą. Iš čia nukirpti stiklo lašai specialiais latakais nukreipiami į formavimo mašiną.

Butelius formuoja dvi Emhart Glass gamintojo sekcijinės dvigubų ir trigubų formų kompiuterizuotos formavimo mašinos IS-6 (6 sekcijų po 2 stiklo lašus) ir AIS-8 tipo (8 sekcijos po 2 arba 3 stiklo lašus).

Butelių padengimas

Išformuoti buteliai patenka į ,,karšto” padengimo įrenginį “Certincoat”, kuriame apipurškiami specialia danga, suteikiančia buteliui papildomo stiprumo.

Toliau buteliai atkaitinami ir apipurškiami dar viena danga – slidžiąja, kad lengviau “keliautų” transporteriais ir nesusibraižytų butelių paviršius.

Automatizuotas pakavimo procesas
Pakavimas

Išrūšiuoti patikrintos kokybės buteliai specialiu transporteriu nuleidžiami į pakavimo skyrių. Čia sumontuotas pakavimo įrenginys, kuris suskirsto butelius eilutėmis, ir keltuvas, kuriuo buteliai nukeliami ant kartono arba plastiko perdangų. Taip automatizuotai buteliai sudedami į paketus ant medinių padėklų.

Po to buteliai tranportuojami į aplydymo įrenginį, įvelkami į termiškai besitraukiančio polietileno plėvelės maišą. Žemyn besileidžiančiu rėmu pučiant karštą orą, sušyla terminė plėvelė, kuri vėsdama susitraukia ir tvirtai apgaubia butelių paketą.

Taip supakuoti buteliai būna švarūs, apsaugoti nuo dulkių, lietaus ir saugiai pasiekia vartotojus – įvairius gėrimus gaminančias įmones.       

  • Per metus pagaminama ir parduodama apie 117 mln. vnt. įvairių butelių. 

Tausojame gamtą

Stiklas yra 100 proc. perdirbamas, ir tai gali įvykti neribotą skaičių kartų neturint jokios neigiamos įtakos medžiagos kokybei ar jos užterštumui.

Stiklo lydymui naudojamoje įkrovoje perlydomų stiklo duženų kiekis sudaro net 70-75%.

Stiklinė pakuotė išsaugo/užkonservuoja maistą ar gėrimą ilgam laikui išvengiant užteršimo. Didelė dalis gaminamų butelių yra naudojami kaip apyvartiniai, t.y. daugiau nei vienam gėrimų pylimui, tuo ženkliai prisidedant prie gamtos tausojimo.

This site is registered on wpml.org as a development site.